Садівникам

Ось і до нас прийшла зима: укриття троянд, зайці, лазня і багато снігу

На календарі 22 листопада, а погода зовсім зимова. Добре, що встигли поміняти гуму на машині. Тепер їздити безпечно і комфортно.

Ось така краса за одну ніч і вранці п’ятницю після тритижневої перерви нарешті дісталися до дачі. Така перерва трапилася через мою несподівану хворобу. Тепер відчуваю себе набагато краще, можна і справами зайнятися!Приїхали пізно ввечері в п’ятницю, добре, що є добрі сусіди, яких можна попросити вдень включити грубку.

Це просто чудово! Адже спати в крижаному будинку і сирих ліжках дуже неприємно. У суботу не було снігу, але був мороз суботу нарешті вкрили троянди. Зробили це дуже вчасно, вчора ще снігу не було.

А сьогодні справжня зимова хуртовина! У всі попередні роки вкривала кожну троянду окремо. Але зараз вже не той масштаб: 30 троянд це все-таки чимало! Закрили все загальним укриттям на дуги. Крім троянд, укутали стовбури молодих дерев.

Роблю так щороку: побоююся диких гризунів, які обдирають кору з дерев. Та й сусідські барани можуть несподівано нагрянути. Була одна весна, коли я тільки зняла укриття зі стовбурів дерев, відкрила молодих яблуні, прийшли барани і обгризли всі прокидаються нирки з одного дерева.

Довго стояла Гола палиця, поки з якихось резервних бічних бруньок не пішли гілки. В результаті, яблуня, яка повинна вже була почати плодоносити в цьому році, до сих пір маленьке кострубате деревце. Не всі зрізала під зиму.

Очиток видний буде зимувати таки виноград, звичайно, теж захистила від морозів. Він у нас ще маленький, тому закрутила в покривний і пришпилила до землі. Розклала зіпсоване літніми дощами сіно навколо малини.

Воно стане хорошою мульчею на наступний рік. Так і бур’янів буде менше, і грунт поліпшується. А ще перевели свердловину в зимовий режим.

Модно було б взагалі її відключити, але нашу водичку бере половина села. Не можна ж залишити без води жителів! Тому чоловік зробив кран на вулиці, утеплив його і електрику перевів на вуличне включення. Маааленькая елочкаА потім в баню.
Відмінне закінчення дня! І для здоров’я дуже корисно! Потім чай з журавлиною і на бічну)))а сьогодні їдемо додому. На дорозі бруд, сніг ((але це тільки на Під’їзді до Москви. По сільських дорогах чистота, і сніжна Зимова казка)) Зима почалася!

Related posts

Leave a Comment