Садівникам

Хризантема на клумбі: чому замість пишного куща голі палиці

Далеко не відразу я полюбила вирощувати хризантеми в своєму саду. Довгий час просто не виходило, то не переживали зиму, то росли негарно, голими палицями з невеликою кількістю квітів на кінцях. Лише коли я усвідомила свої помилки, закохалася в ці дивовижні, що вражають красою і пишністю квіти.

Хризантема-хоч і досить вимоглива до догляду культура, але навколо неї не потрібно танцювати з бубном все літо, як з трояндами, наприклад. Хризантеми не потрібно постійно обробляти від хвороб і шкідників. Вони добре цвітуть як в півтіні, так і на повному сонці.

Відмінно зимують без жодного Укриття в нашому Підмосков’ї, але тільки якщо мова не йде про мультифлоре. Хризантема-мультифлора (фото взято у вільному доступі в Інтернеті)питання з мультифлорою для себе я закрила тоді, коли розібралася в її відмінностях від корейських сортів. Коли на ринках і в садових центрах ви купуєте квітучий кульку з хризантеми, це мультифлора.

Якщо ви не професіонал і не готові витрачати багато часу на догляд за цією рослиною, відмовтеся від покупки. Я викинула багато грошей на вітер, поки садила мультифлору, а вона вперто не зимувала. Про мій досвід вирощування кулястої хризантеми є окрема стаття.

А в цій хочу детально зупинитися на проблемі, коли звичайна корейська хризантема ніяк не хоче пишно цвісти. Корейська хризантемаділо в тому, що ця квітка потребує щорічної пересадки, омолодження. Даний факт я зрозуміла, коли одного разу навесні відщипнула для мами одну гілочку від свого куща.

В результаті мамин кущ влітку вражав пишністю і красою, а у мене виросли жалюгідні голі палиці. Щовесни розсаджую ось по такій гілочкепоетому щороку, навесні я розсаджую і роздаю поросль від старого куща. Не шкодую і видаляю торішню частину, залишаючи багато простору для молодих корінців.

І тоді хризантема розростається дуже буйно і цвіте рясно. Такий простий секрет і така кардинальна відмінність в кінцевому результаті!Ще одним невеликим, але важливим моментом є мульчування куща. Хризантема на етапі розвитку потребує вологи.

Щоб не поливати часто і не доводити рослину до висушування, я обкладаю кущ скошеною травою і залишилися після прополки бур’янами. В зиму нічим не вкриваю, лише зверху укладаю зрізані гілки. У хризантеми вони жорсткі, не загнивають в снігу.
Все просто, а результат – красиве цвітіння, яскраві і різноманітні фарби і просто чудово прикраса саду. Тут ви можете прочитати статтю про те, чому варто відмовитися від посадки кулястої хризантеми.

Related posts

Leave a Comment