Садівникам

Які кімнатні квіти потрібно часто повертати, а які не люблять цю процедуру?

Кімнатні квіти іноді виростають однобокі і не дуже красиві. Причина-недолік сонця внаслідок розташування горщика. Допоможе уникнути “однобокості” рослин їх перестановка і кручення горщика.

Перестановка в інше місце буває, для того щоб вибрати найкраще місце і умови зростання, ми переставляємо квіти з одного місця на інше, тягаємо їх з однієї кімнати в іншу. Таку перестановку вони можуть і не помітити, якщо температура, освітленість і вологість в цих місцях однакові. Ноліна (слоняча нога).

Фото автора але деяким екземплярам можуть не сподобатися нові умови і Новий мікроклімат. Тоді вони можуть скинути листя, перестати цвісти. Якщо таке відбувається, потрібно шукати для квітки більш підходяще місце.

Повертання горщика при повертанні горщиків мікроклімат залишається той же, тільки змінюється напрямок світла. Питання, в який бік — за годинниковою стрілкою або проти неї крутити горщик, зазвичай не виникає. Чисто інтуїтивно ми повертаємо квітка за годинниковою стрілкою.

Швидше за все це пов’язано з рухом сонця, адже всі рослини повертаються слідом за світилом. Гібіскус. Фото автора існують певні правила повертання горщика.

Звичайно, до кожної квітки потрібен індивідуальний підхід, адже багатьом вибагам не подобається, коли їх «чіпають». Основні правила повертання горщика з рослиною 1) не варто повертати горщик під час закладки бутонів і цвітіння, тому як рослина може скинути бутони. 2) різко горщики не повертають, наприклад, відразу на 180 градусів.

Краще повертати при кожному поливі, але на менший кут — на 10-20 градусів. РАДА. Якщо при збиранні квіти прибираємо з підвіконня, щоб не забути, яким боком вони знаходилися у напрямку до вікна, встромляємо в горщик мітку — сірник або зубочистку.

Потім позначеної стороною знову ставимо горщик на своєму місце. Квіти, які можна повертати Кливия-щоб у квітки формувалася красива крона і прямий вертикальний цветонос, горщик обертають. Фіалки-необхідно повертати, щоб виглядали красиво, перестановку не помічають.

Гіппеаструм-перестановка і повертання на них не особливо впливають. Глоріоза, аспідістра, хлорофітум, пеперомія, цикламен, Антуріум — повертати необхідно, щоб квітка прийняв відповідну форму. Алое.

Фото автора Жасмин, троянди, спатифиллум, бальзаміни — невибагливі, і повертання йде їм на користь. Заміокулькас-раз в 2-3 тижні потрібно повертати до світла іншою стороною, інакше виросте однобоким. Кротон, Пальми – для рівномірної густоти крони потрібно періодично повертати різними сторонами до вікна.

Орхідеї-горщик з цією квіткою періодично повертаємо, інакше він буде хилитися до вікна. Квіти, які не люблять повертання Філлокактуси, або лісові Кактуси — їх взагалі не чіпаємо і не повертаємо, дотримуємося закону недоторканності. Інакше бутони можуть перетворитися в вегетативні пагони.

Кактус. Фото автора гібіскус-кущі, що набрали бутони, не турбуємо. Ноліна — слоняча нога) – звикає до місця, і, якщо її смикати, може загальмувати в зростанні.

Але часто у ноліни перекошує»зачіску”. Азалія, гарденія-можуть чутливо реагувати на перестановку, тому краще залишати їх в одному і тому ж положенні, а то облисіють і втратять суцвіття. Лимон-крутити можна потихеньку, раз в кілька тижнів, приблизно на 10 градусів, щоб крона формувалася більш симетричною.

При різкому повертанні може почати скидати листя. Декабрист, Фуксія – не переставляють, коли квітка закладає нирки і в період цвітіння. Фікус Бенджаміна, калатея – не люблять крутіння горщика і перестановок, через що часто скидають листя.
Фікус. Фото автора такі мої спостереження за кімнатними квітами. Діліться своїм досвідом, друзі!

Related posts

Leave a Comment