Садівникам

Навесні спробую прищепити пеларгонію-спосіб отримати квіти різних відтінків в одному вазоні.

Не встигла початися зима, а квітникарі вже думають про весну! Адже навесні, коли потроху збільшується світловий день, наші растюхи енергійно йдуть в зростання. Нещодавно побачила такий метод щеплення пеларгонії і хочеться спробувати, що з цього вийде. Фото для прикладу з відкритих джерел.

Може когось зацікавить такий спосіб щеплення, беріть собі на замітку. А для тих, хто схильний до звичайного способу обрізки і живцювання пеларгонії-теж знайдеться парочка порад!Якщо ви хочете, щоб кущик пеларгонії став пишним, починайте його формувати зараз. Обрізку пеларгонії потрібно робити гострим ножем.

Обрізають або вкорочують всі пагони, залишаючи на них по 3 наклевывающихся втечі. Необхідно, щоб всі пагони були спрямовані в різні боки, а не в середину, інакше вони будуть заважати один одному. Фото пеларгонії з домашнього архіву для ілюстрації.

Решта живці пеларгонії в результаті обрізки можна укоренити. Саме зараз, вкорінені живці не тільки встигнуть безболісно прижитися і вкоренитися, але вже в травні пишно зацвітуть і порадують вас великою кількістю бутонів. Для вкорінення виберіть полуодревесневшіе пагони, на яких вже є по 4 або 5 листочків.

Два нижніх листочка обріжте, адже саме там почнуть утворюватися коріння. Не поспішайте відразу ж садити ці живці. Нехай вони полежать години дві, подвялятся.

З ними нічого не трапиться, навпаки ця процедура підсушити зріз і не дасть пеларгонії прірву. Як укоренити живці пеларгонії? Квітникарі, що займаються пеларгоніями, черенкуют в суміш торфу і піску з невеликою домішкою садової землі або беруть готову суміш в квіткових магазинах. Можна використовувати в якості субстрату перліт або суміш перліту з торфом, або чистий вермикуліт.

У деяких квітникарів живці вкорінюються просто в воді. Я для вкорінення використовую вермикуліт або землю з вермикулітом. Відсутність в вермикуліту будь-яких шкідників і мікроорганізмів дає при укоріненні 100% – ий позитивний результат.

Найкраще живці пеларгонії вкорінюються при температурі 20°. Єдина умова: не заливайте грунт частим поливом. Якщо ж ви хочете отримати нові, незвичайні рослини, можна спробувати зробити щеплення.

Насправді, цей спосіб розмноження пеларгонії застосовується дуже рідко. Але, між іншим, щеплення пеларгоній набагато простіше, ніж щеплення троянд або кактусів. Найпростіший і надійний спосіб щеплення пеларгоній – в розщепів.

Фото з відкритих джерел-розщепів стовбура пеларгонії. Стовбур, куди будемо робити щеплення, потрібно розсікти гострим ножем або бритвою, зробити V-подібний виріз. В цей розщепів вставте обрізаний таким же чином держак, міцно стисніть місце щеплення, так, щоб не потрапляло повітря, і закріпіть чим-небудь: скотчем або просто смужкою поліетилену.

Якщо використовувати тонку нитку або дріт, то можна поранити прищеплюваний стовбур пеларгонії. На місце щеплення надіньте п/е пакет. Через тиждень вже стане ясно, чи прижився держак.

Якщо листочки на прищеплюваному держаку не пов’яли, а навпаки, почали утворюватися нові, то щеплення вдалася! Через десять-дванадцять днів пакет з місця щеплення можна зняти. Фото з відкритих джерел. Щеплення пеларгонії.
Щеплення пеларгонії-це можливість дізнатися щось нове і навчитися цьому новому! Саме за допомогою щеплення можна виростити пеларгонію, покриту квітками різних забарвлень. Освоївши щеплення пеларгоній, ваше підвіконня перетвориться на справжній супер-квітник! Якщо ж вас не приваблює робота з щепленням квітки, то і без цього ваші пеларгонії зацвітуть буйними фарбами і різноманіттям відтінків! Удачі вам і процвітання у вашому “красивому” хобі!

Related posts

Leave a Comment