Садівникам

Якщо не зробити це перед укриттям троянд на зиму, то результати зимівлі вас навряд чи порадують. Кілька необхідних прийомів!

Я вже писала про те, як обрізати різні види троянд. Прочитати можна тут: як і коли обрізати троянди, щоб вони радували цвітінням щороку? Які різати а які пригинати? Допоможу розібратися!Йшлося про те, що формуючу обрізку можна проводити як рано навесні, так і восени. А ось що потрібно зробити восени обов’язково – це санітарна обрізка!Що ж потрібно вирізати і чому?- Всі хворі гілочки.

Навіть якщо вище чорних цяток на стовбурі троянди щосили ще цвітуть троянди, взимку це буде осередком поширення хвороб, і добре, якщо не перезимує тільки ця гілка, але ж інфекція може пошириться далі! Краще обрізати такий втечу, навесні наростуть нові. Особливо, якщо ви посадили троянди правильно, із заглибленням щеплення. Все не визріли пагони.

Я вже писала в статьеКак доглядати за трояндами влітку, щоб вони добре зимували. Або: не повторюйте чужих помилок. як доглядати за трояндами, щоб було менше таких пагонів, але навіть при самому правильному догляді все одно вони будуть.

Іноді це бувають такі великі і красиві гілки, що квітникарі шкодують їх обрізати…

Не шкодуйте! Якщо така гілка піде під укриття, то вона не просто не перезимує, вона до весни покриється цвіллю і стане вогнищем інфекції під укриттям!такий втечу потрібно обов’язково обрізати під корінь!На фото троянда, обрізана неправильно моєю тітонькою)) довелося виправити, обрізати додатково:і почорнілий втечу на задньому плані теж обрізала. У такому вигляді піде троянда під укриття. Але ще НЕ зараз!Ще раз повторюся-найбільше троянд в середній смузі гинуть взимку не від морозів, а від випрівання! Це відбувається найчастіше через занадто раннього укриття троянд і занадто пізнього зняття укриттів! До укриття троянд приступають, коли настане стійкий мінус.

До -10 градусів троянді нічого не буде поганого, навпаки, потрапляння під невеликий морозець тільки допоможе трояндам загартуватися і підготуватися до зимівлі! А ось пригнути ті види троянд, які потрібно пригинати до землі навпаки, потрібно до настання морозів, в холоди пагони стають крихкими і їх легко зламати. Пригинати потрібно поетапно, я писала як це зробити в попередніх статтях. Перед укриттям слід обрізати і зібрати з під кущів все листя.

Якщо робити це поступово, то не так вже й складно. Хіба що почвопокривні троянди занадто багато часу зажадають на це. Обробіть підготовлені до укриття троянди бордоською сумішшю.

Ці два пункти зменшують в рази грибкові захворювання на рослинах в наступному році. Хворі листя потрапляючи під укриття стануть розсадником болячок. Крім того, в опалому листі зимують шкідники, а бордосска крім фунгіцидної дії є ще й реппелентом.

ШПАРГАЛКА: як готувати робочий розчин бордоської суміші. Це двокомпонентний розчин, тобто в упаковці ви побачите два пакетики: вапно і сульфат міді. Розчиняти їх потрібно окремо, строго по інструкції на упаковці, відразу в потрібному обсязі, бажано в теплій воді, і тонкою цівкою вливати, постійно помішуючи Блакитний розчин в білий.

Порядок важливий, тому що. при неправильному приготуванні частина розчину випадає в осад, а отриманий розчин легко змивається першим же дощем. Бордоську суміш готують безпосередньо перед застосуванням і тільки в необхідній концентрації.

Не слід розбавляти приготований розчин водою, так як в цьому випадку він швидко розшаровується. Що ще можна зробити до настання холодів, щоб потім можна було швидко укрити троянди? – підготуйте дуги або спорудити саморобні каркаси для укриття троянд-підготуйте укривние матеріали. Так, щоб якщо раптово вдарять сильні морози не довелося бігати в пошуках необхідного.

Окремо хотіла б сказати про підгортання на зиму троянд. Я зараз висловлю свою думку, воно відрізняється від класичних рекомендацій, тому ви вирішуйте самі. За старими підручниками завжди рекомендувалося троянди підгортати.

Причому не так, як підгортають картоплю, підгрібаючи землю в центр куща, а потрібно взяти землю для підгортання в іншому місці і висипати в центр куща (не менше піввідра на кущ, а можна і більше). Але! за моїми багаторічними спостереженнями як за своїми трояндами, так і за розаріями моїх хороших знайомих такий спосіб не підходить для важких суглинків. На моїй попередній дачі була така грунт і близькі грунтові води, і я зіткнулася з тим, що все що вище підгортання виходить із зими зеленим, а під підгортанням все пагони чорніють.

Тому якщо у вас піщаний грунт або торф, то підгортати на зиму можна. А ось для інших-краще не ризикувати. Якщо ви все таки вирішили підгортати свої троянди, то робити це потрібно безпосередньо перед укриттям, причому землю краще заготовити заздалегідь і залишити під яким небудь навісом, щоб вона була сухою.
Укриття ялиновим гіллям я взагалі не розглядаю, тому що мені шкода ялинки))) ці нехитрі прийоми допоможуть вашим трояндам відмінно перезимувати і будуть радувати вас цвітінням на наступний рік!1 of 8Всем удачі і процвітання! не хворійте і будьте позитивні!Дочитали до кінця? Ви молодець! Якщо стаття була корисна, напишіть це в коментарі і поставте будь ласка, мені лайк (палець догори натисніть), цим ви мені сильно допоможете!Можливо Вам сподобаються інші мої статті:які весняні цибулинні квіти не потрібно викопувати щороку? Підбираємо рослини для малоуходного саду!Не викидайте петунії в кінці сезону поки не прочитаєте це! (Або як зробити, щоб не сіяти насіння щороку. ) Посадіть “пряникове дерево”! Здивуйте сусідів!Деревовидні гортензії, самі зимостійкі: яку помилку роблять багато садівників?Підписуйтесь на мій Instagram, щоб дізнаватися про нові сорти рослин для саду!

Related posts

Leave a Comment