Садівникам

Супер-популярний новий сорт клематиса” Тайга ” не має відношення до сибірської тайги…

Клематис Тайга. Дуже цікавий новий японський сорт з махровими квітками, середнього діаметру. Його поява буквально підірвало світ квітникарів не тільки в Росії, але і в усьому світі!Один з найостанніших сорт знаменитого японського селекціонера Shigeaki Ochiai.

Сорт був представлений всього кілька років тому, але відразу викликав таку хвилю інтересу, що виробники не встигають розмножувати його))) і дійсно, він незвичайний!Фантастичне поділ кожної пелюстки в махровому квітці на два кольори: кінчик пелюстки і верх — жовто-зелений, низ бузковий. Цвітіння цієї ліани-справжнє безперервно триваюче квіткове шоу. У міру розпуску кожна квітка змінює не тільки форму, але і колір! Спочатку розпускаються зовнішні пелюстки і квітка схожий на простий, немахровий, з переважаючим синім кольором і лише в центрі щільний кульку жовто-зеленого кольору з щільно складених пелюсток.

Поступово розпускаючись, квітка показує все більше жовтого кольору і розкривається в густо махровий кульку діаметром близько 10 сантиметрів він нескінченно, все літо виробляє бутони, які розкриваються в покриває красиву темно-зелене листя покривало. Клематис досить компактний. Висота 2-2.

5 м. завдяки такому розміру можливе вирощування не тільки у відкритому грунті, але і у великих контейнерах. Група обрізки 3.

Це означає, що цвітіння на пагонах поточного року, і на зиму пагони обрізають, залишаючи 2-3 нирки. Детальніше про групи обрізки можна прочитати в статті:якщо не правильно обрізати клематис на зиму, можна ніколи не побачити самої краси! Шпаргалка по обрізку різних клематисів!Ще одна позитивна якість цього сорту – дуже ранній початок цвітіння, він починає цвісти одночасно з клематисами 2 групи обрізки, в червні. Перша хвиля цвітіння сама рясна, але нові квіти будуть утворюватися до самої осені!Дуже багатьох російських садівників спантеличило і навіть ввело в оману назву сорту клематиса.

Погодьтеся, для нашого вуха Тайга – зовсім не схоже на японську назву ))) зацікавившись цим фактом, я пішла рити інформацію, навіть довелося залучити допомогу фахівця і мого хорошого приятеля, японіста Аділя Талишханова. Як з’ясувалося, що в перекладі з японської Тайга означає “Велика (велика) річка”. Хоча це не найпоширеніший ієрогліф для позначення річки, і в іншому варіанті він міг би називатися як то типу “Оокава” не знаю, як вам, але особисто мені більше подобається Тайга ))проте, назва ніяк не натякає ні на те, де виведений сорт (деякі визнали, що це російська селекція) ні на його зимостійкість (хоча зимує він дійсно добре) і адже правда! квітки цього сорту мінливі, як велика вода)) змінюють і колір, і форму.

Призи: – срібна медаль і Приз від преси на виставці Плантаріум 2016-в 2017 році цей сорт отримав приз на виставці в Челсі. Цвіте на пагонах поточного року. Цвітіння тривале, протягом літа, але найбільш рясне в червні.

Розмноження. PBR-розведення і виробництво без ліцензії заборонено. Номер ліцензії EU 43686.

Але якщо ви хочете розмножити його для себе, то не намагайтеся зробити це насінням, сорт гібридний і не зберігає своїх властивостей. Найпростіше розмножувати відводками. Прикопайте втечу, пришпилити його до землі у кожного міжвузля на самому початку літа, коли закінчиться активне зростання втечі і залиште так до наступного року.

Іноді вже восени можна розсаджувати, але я вважаю за краще залишити на зиму не відокремлюючи від материнської рослини. Більше живців з одного куща можна отримати, розмножуючи живцюванням. Але якщо у вас немає досвіду з живцюванням клематисів, то краще зупинитися на попередньому способі: живцюється сорт досить погано, і обов’язково потрібно створити умови підвищеної вологості (туман)замовити саджанці клематисів з доставкою по Росії можна натиснувши СЮДАВсем удачі і процвітання! не хворійте і будьте позитивні!Дочитали до кінця? Ви молодець! Якщо стаття була корисна, напишіть це в коментарі і поставте будь ласка, мені лайк (палець догори натисніть), цим ви мені сильно допоможете!Можливо Вам сподобаються інші мої статті:Чи потрібно обрізати ремонтантну малину на зиму? (Або: “як їсти свою малину чотири місяці на рік?”) Вибирайте як сформувати свою волотисте гортензію: деревцем, кущем або штамбом!Що означає група обрізки клематисів і навіщо її знати?Ампельна бегонія-цвітіння все літо! Простіше ніж, Петунія, ідеально для підвісних горщиків! Прикрасять сад, балкон, вікно!Не викидайте петунії в кінці сезону поки не прочитаєте це! (Або як зробити, щоб не сіяти насіння щороку.
) Посадіть “пряникове дерево”! Здивуйте сусідів!Деревовидні гортензії, самі зимостійкі: яку помилку роблять багато садівників?Підписуйтесь на мій Instagram, щоб дізнаватися про нові сорти рослин для саду!

Related posts

Leave a Comment