Садівникам

Помилки у вирощуванні орхідей: чого остерігатися орхоманам-новачкам

Орхідеї, безсумнівно, є одними з найпривабливіших і популярних в даний час горшкових квітів. Однак ми повинні бути обережні з помилками в їх вирощуванні. Ми підкажемо, на що звернути увагу при вирощуванні орхідей.

Орхідея красива, але вимогливаорхідеї стали одними з наших улюблених кімнатних рослин в останні роки. В даний час ми можемо зустріти їх практично в будь-якому садовому центрі, тому ми із задоволенням вирішуємо їх купити. Багато з просто цікавих покупців за короткий час перетворюються в любителів, навіть шанувальників цього дивного рослини.

Можна сміливо назвати фанатами тих, хто вважає за краще орхідею іншим кімнатним квітам. З’явився навіть термін “орхомания”. Як велике, однак, наше здивування, коли через кілька днів чудові квіти починають в’янути і опадати, хоча вони повинні були прикрашати наші житла протягом багатьох тижнів.

Причин такої ситуації, принаймні, кілька, І хоча провину за поганий стан рослин іноді несе продавець, набагато частіше за це відповідаємо ми. Не знаючи рослини, яку ми купуємо, ми не знаємо, що йому потрібно, і робимо кричущі помилки у вирощуванні, в результаті яких орхідея скидає квіти, слабшає і навіть хворіє і завмирає. По-перше-перевірте вид орхідеїразнообразние види найкрасивіших орхідей і умови їх вирощування можна подивитися в цій статті, а також визначитися, господарем якого виду вам пощастило стати.

Тому перше, що ми повинні зробити після покупки рослини, це визначити, до якого виду він належить. Орхідеї-це група, яка об’єднує величезну кількість видів, що походять з різних верств суспільства, тому не всі будуть мати однакові вимоги до умов вирощування. Залежно від того, звідки вони походять, вони можуть мати різні очікування температури, світла, рівня вологості або форми ВИРОЩУВАННЯ (з субстратом або без субстрату), тому, якщо ми не надамо їм те, що їм потрібно, вони можуть не цвісти, хворіти або навіть вмирати.

У продажу Ми зустрінемо різні види орхідей (наприклад, katleja, Цимбідіум, pafiopedilum тобто sabotek, канда, Дендробіум, мілтонія), але, безумовно, найбільш численну групу складають falenopsisy, дивують різноманітністю сортів. Фаленопсіси не тільки дуже привабливі, але їх найлегше вирощувати, проте навіть вони не витримають поганого поводження, тому ми повинні знати, на що звертати увагу при вирощуванні. Пам’ятайте: орхідеї не можуть рости в садовому грунті, а тільки в спеціальному субстраті для орхідей.

Не ставте орхідею на південне вікносамая поширена помилка, яку ми робимо, – це установка орхідей фаленопсиса на сонячне підвіконня. Якщо нам здається, що, оскільки орхідеї-тропічні рослини, вони люблять сонце, ми помиляємося. Фаленопсіси найчастіше є епіфітами, які в природі ростуть в лісах, прикріплюються до скель або гілок дерев.

Тому їх положення знаходиться не на повному сонці, а в світлій півтіні, бо світло, яке досягає їх через крони дерев, розсіюється. З цієї причини орхідеї, вирощені на південному вікні, будуть схильні до сонячних опіків, тому краще виділити для них місце на східному або західному підвіконні. Остерігайтеся рясного поливу орхідейще одна проблема, пов’язана з вирощуванням орхідей-полив.

Намагаючись задовольнити потреби екзотичних рослин, ми намагаємося поливати їх якомога частіше, що якраз для орхідей не дуже добре. Як епіфіти, прикріплені до їх господаря, вони не ростуть в землі, тому вони пристосовані для збору води з повітря, а не з землі. Таким чином, їх правильний полив полягає в розміщенні горщика з рослиною у воді на 1-2 год, потім дати стекти надлишковій воді і повернути на колишнє місце, назад на підвіконня.

Цю процедуру слід проводити кожні 7-10 днів. Орхідеї також будуть вдячні за часте обприскування, а в період, коли працює центральне опалення – навіть установку зволожувача поруч з рослиною і щоденне включення його, так як в природі вони мають багато вологи в повітрі. Чому орхідея не цвететПроблема у вирощуванні фаленопсисів також може полягати в тому, щоб знову привести їх до цвітіння, що в основному пов’язано з неправильними температурами.

Якщо ми хочемо, щоб наші орхідеї часто процвітали, ми повинні пам’ятати, що, хоча вони родом з тропіків, їм потрібно кілька тижнів переохолодження, щоб зав’язати квіти. Якщо орхідеї круглий рік стоять на теплому підвіконні, вони можуть рости дуже красиво, але навряд чи зацвітуть. Тому добре ставити їх восени на прохолодній веранді або тримати біля відкритого вікна, щоб хоча б протягом 3-4 тижнів вони могли перебувати в температуре15-17°C.

Рослинам також буде корисно Осіннє перебування на балконі, де вони матимуть ідеальну різницю температур між днем і вночі. Звичайно, з переохолодженням не варто перестаратися, так як орхідеї не переносять перепадів температури нижче 10°С і абсолютно не переносять заморозків, тому, коли температура на вулиці почне небезпечно падати, потрібно відразу ж віднести їх в квартиру. Якщо ми з нетерпінням чекаємо квітів, нам варто також удобрювати рослини.

Тим не менш, ми не можемо використовувати занадто сильні добрива, тому давайте виберемо спеціальні добрива для орхідей в рідині або у вигляді туману для обприскування. Орхідеї ненавидять садову землюми отримали в подарунок красиво квітучу орхідею. Чи потрібно йому мучитися в занадто маленькому горщику з прозорого пластика, в якому майже немає землі? Може бути, краще перестаратися?Орхідеї прикріплюються корінням до гілок дерев, їх коріння повітряні і отримують вологу з повітря.

Більшість вирощених в квартирах орхідей – це штучно отримані гібриди орхідей, що ростуть в природі як так звані епіфіти. Вони не потребують землі, тому що вони прикріплюються корінням до гілок дерев. Але це не означає, що вони паразити, тому що все, що їм потрібно для життя, вони черпають з дощової води, з вологого повітря і з розкладаються в межах досяжності їх коренів органічних залишків.

Орхідеї для розвитку потребують повітряному і швидко пересихає субстраті. Звичайно, це не може бути садова земля, хоча б і найкраща. Субстрат для орхідеї – його важко приготувати самостійно, що знаходиться в горщиках з орхідеєю, – це дренажний шар висотою від 1/4 до 1/3 її висоти.

У ній зазвичай досить товстий керамзит і великі шматки кори. На цьому шарі можуть міститися частинки шкаралупи кокосового горіха і кокосові волокна, а кора сосни має трохи більш дрібну зернистість, деревне вугілля, мох сфагнум, лушпиння кедра, перліт та інші мінеральні добавки, пінопласт, листя бука, шматочки пробки і т. д.

важко приготувати щось подібне вдома. У волозі коріння орхідеї згниютьколи нам доведеться пересаджувати наше рослина, краще купити готовий субстрат для орхідей. Той, який дозволить повітрю вільно доступ до коріння і буде швидко пересихати.

Тому що потрібно пам’ятати, що коріння орхідеї не можна занадто довго залишатися вологими, інакше вони згниють. Перш ніж поливати рослину, нам потрібно почекати, поки субстрат в горщику не стане зовсім сухим. Періоди пересушування необхідні для правильного розвитку орхідей.

Загалом, краще цю квітку пересушити, ніж поливати занадто часто. Коріння орхідеї не повинні бути зеленуватимінет єдиної відповіді на те, як часто ви повинні поливати орхідеї. Все залежить від умов, в яких ростуть квіти.

У літню спеку їм потрібно більше води, ніж коли вони стоять в прохолодній кімнаті, до того ж на підвіконні у холодного скла. Якщо наша орхідея росте в прозорому горщику, варто поспостерігати за її корінням. Вони повинні бути сріблястими або білуватими, а не зеленуватими.

Певна підказка про те, чи потрібно поливати орхідею, – це також вага горщика. Перевірений метод поливу орхідеї-поставити горщик на кілька хвилин в ємність з водою. Після закінчення цього часу ставимо квітка на підставку і ще через кілька хвилин виливаємо зайву воду, якщо вона випливає з горщика.

Обережно з пересадкою орхідей варто пам’ятати, що орхідеї дуже не люблять пересадку. Робити це потрібно тільки в крайньому випадку. Наприклад, коли субстрат стає все більш ущільненим, що ускладнює доступ повітря до коріння.

Він також може засолитися, що шкодить рослині. Кращий час для пересадки орхідеї-весна і літо. Ми ніколи не повинні цього робити, коли рослина входить в період спокою.

Читати ще: які з безлічі видів орхідей можна вирощувати в будинках. Умови утримання та ще: Догляд за орхідеєю. Як визначити, чого не вистачає рослині.
7 примх красуні

Related posts

Leave a Comment