Краса та спорт

Скільки білка засвоюється організмом за один раз?

Сподіваюся здоровий глузд і логіка нам допоможе розібратися в цих питаннях. Отже, мені не вдалося знайти жодного дослідження щодо кількості засвоюваного білка, отриманого за один прийом їжі. ⠀Вгадайте чому? Та тому що уявити, що наш організм такий тупий, що на засвоєння жирів і вуглеводів, які в природі видобуваються набагато легше не поставив обмеження на ліміт їх засвоєння, а на найважливіший харчовий нутрієнт, білок – поставив 30 гр.

⠀ ⠀Вдумайтеся-наш організм заточений на виживання, яке можливо завдяки вмінню адаптуватися до мінливих умов. Ну як би людина тоді вижив, добуваючи собі м’ясо полюванням? Згоден, що можливо плем’я розсідалося біля багаття після вдалого полювання на дикого кабана і головний кухар зважував по 150 гр м’яса, а решта в холодну печеру на збереження. ⠀Припустимо, що тут наш організм дав маху, але як тоді пояснити, що, з’ївши 150 гр м’яса, тому що більше ж не засвоюється – ви ситі, наприклад, 2 години, а з’ївши 300, з яких 150 не засвоюється – ви ситі 3-4 години.

Як же це диво пояснити? ⠀Може уявити собі каструлю з водою на газовій плиті, яка нагрівається на постійному вогні. Представили? Так ось припустимо, що ви в каструлю налили два літри води, яка до кипіння буде нагріватися 20 хвилин, а поруч на сусідній конфорці все точно так же, але води не два, а чотири літри. Я звичайно таких складних експериментів не проводив, але смію припустити, що на час нагрівання в другому випадку піде більше часу.

⠀Не переконливо, організм складніше, ніж просто газ і вода? Точно, і тому він не просто тупо нагріває / перетравлює все з однією швидкістю, а розуміючи, що усмоктувальна здатність тонкого кишечника для амінокислот може відставати від швидкості перетравлення і тоді дійсно дорогоцінний білок піде в унітаз – він уповільнює цей процес. ⠀Коротше кажучи, чим більше з’їдена порція білка, тим довше вона буде перетравлюватися і швидкість цього процесу регулює гормон холецистокінін, який виділяється в присутності білка і може уповільнювати травні процеси для того, щоб засвоїти весь спожитий з їжею білок. Все ж фахівці в області дієтології сходяться на тому, що ліміт по засвоєнню білка за один прийом їжі дорівнює денному обсягу, який здатний переварити шлунково-кишкового тракту.

Тим кому все-таки цікаво звідки взялася міфічна цифра-30 гр білка, які нібито засвоюються за раз, пропоную почитати огляд 2018 року- ” скільки протеїну може використовувати організм за один прийом їжі для нарощування м’язів? Наслідки для щоденного розподілу білка. “Зверніть увагу, що мова не про засвоєння, а використання для синтезу м’язового білка. Посилання на ИССЛЕДОВАНИЕТРЕНИРОВКИ під моїм керівництвом ОНЛАЙН-Тутспасибо, що дочитали до кінця! Пишіть в коментарях свою думку про дану статтю!Підписуйтесь на мою сторінку Яндекс Дзен, щоб не пропустити нові статті і натискайте на “палець вгору”, якщо матеріал вам сподобався!Так само ви можете підписатися на мій Instagram і YouTube канал, щоб бути завжди в курсі останніх новин зі світу бодібілдингу та фітнесу, а так само мого життя.
Удачі! Завжди на зв’язку!

Related posts

Leave a Comment