Краса та спорт

Вітамін E у фітнесі та його важливість для організму

У 70-х роках минулого століття в науковій номенклатурі з’явилися такі терміни, як вільний радикал, перекисне окислення, антиоксидантний захист. Вільний радикал – це частинки, що мають в своїй зовнішній оболонці один або кілька неспарених електронів. Всі читають це визначення, але мало хто розуміє сенс.

Поясню, як завжди, побутовою мовою. Вільні радикали – це такі хлопці (кисень), у яких погано з грошима (не вистачає електрона), і поки їх трохи 3-5%, то вони працюють, заробляють гроші і роблять добрі вчинки (допомагають організму боротися з інфекціями, мікроорганізмами). Але коли їх багато, то вони починають вести себе агресивно і деякі з них віднімають гроші (електрон) де доведеться.

Кількість же вільних радикалів збільшується в несприятливих екологічних умовах, при хворобах, стресах, неправильному харчуванні, курінні і фізичних навантаженнях. Окислення ненасичених жирних кислот у складі клітинних мембран є одним з основних негативних ефектів вільних радикалів, що призводить до пошкодження рецепторного апарату клітини. Але природа, як і завжди, на екстрений випадок дала нам додаткову можливість захиститися, і ці захисники називаються антиоксидантами.

Вітамін Е є фізіологічним антиоксидантом, захищаючи клітинні мембрани і альфа-токоферол – найбільш поширена і активна його форма. Будучи жиророзчинним вітаміном, В основному він міститься в жирах: рослинні масла( соєва, кукурудзяна, соняшникова олія), олійні культури (волоські і лісові горіхи, мигдаль та ін. ), насіння (соняшник), паростки цільнозернових злаків.

Дивлячись на джерела вітаміну Е стає зрозуміло, що його дефіцит загрожує перш за все тим, хто знаходиться на низкожирових дієтах і одночасно займається фітнесом. Щоб повною мірою використовувати потенціал вітаміну Е як профілактичного засобу, багато експертів рекомендують прийом до 100-200 міжнародних одиниць в день. Посилання на дослідження БЕТА-аланіну в спорті-Тутспасібо, що дочитали до кінця! Пишіть в коментарях свою думку про дану статтю!Підписуйтесь на мою сторінку Яндекс Дзен, щоб не пропустити нові статті і натискайте на “палець вгору”, якщо матеріал вам сподобався!Так само ви можете підписатися на мій Instagram і YouTube канал, щоб бути завжди в курсі останніх новин зі світу бодібілдингу та фітнесу, а так само мого життя.
Удачі! Завжди на зв’язку!

Related posts

Leave a Comment