Лайфхаки та поради

5 популярних питань щодо зимового утримання собак

Фактор сезонності, безумовно, накладає свій відбиток на утримання чотириногих улюбленців. Зима, холоди, сльота і сильний вітер – ось далеко не повний перелік типово зимових погодних сюрпризів. Доведеться внести деякі корективи.

Зими не треба боятися – до неї просто потрібно гарненько підготуватися. Ми відібрали п’ять найбільш поширених запитань, що стосуються особливостей зимового утримання собак. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Чи великий ризик переохолодження або обмороження? Обидва стани досить небезпечні. І обидва розвиваються внаслідок тривалого перебування на морозі. Якщо вийти на вулицю легко одягненим в сибірські морози, та ще й в літньому взутті і при цьому мало рухатися-ось сама пряма дорога до переохолодження і обмороження кінцівок.

Собаки не виняток. Велика помилка вважати, що про все подбала природа. Візьміть на озброєння принцип: холодно вам – значить, холодно і Собаці.

Ризики можна багаторазово зменшити, підібравши для вихованця утеплений комбінезон або костюмчик, а також захисні черевички-пінетки. Зима – не привід гранично скорочувати прогулянки, просто завжди виходите з принципу розумної достатності. Більше рухайтеся, грайте в рухливі ігри.

Ледь помітивши дискомфорт у чотириногого друга, відразу поспішайте в тепло. Жителям приватних будинків радимо в сильні морози забирати сторожових собак в будинок. Чи зажадають додаткової уваги суглоби? Ваш пес має проблеми з рухливістю, він знаходиться в літньому віці, страждає артритом – тоді йому доведеться приділити підвищену увагу.

Знову повторюємо головну тезу: собаки – що люди. І багато хто з нас переживають зиму досить важко, скаржаться на болі в суглобах і кінцівках. Намагайтеся тримати таких собак в теплі, але і не давайте залежуватися: як відомо, рух – це життя.

Звертайте увагу, як вихованець реагує на перепади погоди. При необхідності порадьтеся з лікуючим ветеринаром, можливо, тварина треба буде підтримати медикаментозно. Навіть у випадку з молодими і сильними собаками проявляйте на прогулянках обережність, уникайте травм.

Застигла бруд, лід – все це становить чималу небезпеку. Чи вимагає коригування режим харчування? Логічно припустити, що взимку тварина зажадає більше калорій, щоб підтримувати організм в теплі. Але треба витримувати золоту середину: не загодовувати вихованця, особливо якщо він веде переважно сидячий спосіб життя, став менше рухатися.

Слідкуйте за його вагою з особливою ретельністю, зважуйте частіше, а результати записуйте, щоб відстежувати динаміку. Пам’ятайте: вуличним сторожовим собакам треба пити. Слідкуйте, щоб вода в їх мисках не замерзала.

Та й корм не зайве давати трохи підігрітим. Які небезпеки найчастіше підстерігають собак взимку? Виділимо, мабуть, дві небезпеки, пов’язані з великими ризиками для здоров’я. Перша-антифриз, рідина, використовувана автомобілістами.

Вона приємна і солодкувата на смак, але високотоксична для собак. Велика кількість випитого антифризу загрожує летальним результатом. Намагайтеся не допускати вихованця в гараж або господарські приміщення.

Друга небезпека-піскосоляні суміші і протиожеледні реагенти. Вся ця хімія в достатку осідає на подушечках лап наших вихованців. Існує небезпека, що собака почне облизувати свої лапи, і це дуже небезпечно.

Або купіть вихованцеві захисні зимові черевики, або візьміть за правило промивати подушечки лап відразу після повернення з прогулянки. Чи потребують собаки особливого догляду за шкірою і шерстю? Холоди негативно впливають на шкіру – факт загальновідомий. А вдома у нас працює опалення, яке нещадно сушить повітря.

Теж не є добре. Час від часу прискіпливо оглядайте шерстний покрив і шкіру вихованця. Помітивши роздратування або шелушащиеся ділянки, помітно потьмянілу шерсть, прийміть заходи для додаткового захисту і зволоження шкіри.

Краще порадитися з лікуючим ветеринаром-фахівець допоможе розібратися у всьому різноманітті сучасної косметики для домашніх тварин. Використаний матеріал: Five Common Questions About Caring For Your Dog During the Winter. Джерело: pets4homes.

co. uk. Фото: pixabay.
сомзабавні та пізнавальні історії про ваших вихованців-підписуйтесь на наш канал!Де у собак пупок? Як подружити кішку і собаку? Від чого сміється їжак? Вся енциклопедія про тварин на нашому сайті.

Related posts

Leave a Comment