Лайфхаки та поради

Як визначити, що кішка відчуває біль? 9 характерних ознак

Кішки-тварини, які не перестають дивувати. Коли ми з вами відчуємо біль, насамперед проводимо якийсь самоаналіз: де болить, як болить, як давно почалося, чи не пройде все чудесним чином саме. Біль не проходить, більш того, вона посилюється – робити нічого, звертаємося до лікаря.

А ось кішки терплять, причому терплять до останнього. І не просто “йдуть в себе”, а старанно роблять вигляд, що ніякого болю не існує в природі, життя йде своєю чергою. Ось це, до речі, і небезпечно: будь-яке захворювання набагато легше і ефективніше лікується, коли воно не запущено.

І любителям кішок слід звертати увагу на дев’ять ознак, які вкажуть, що вихованцеві необхідна допомога. Неодмінно вивчіть ці ознаки, поділіться з друзями та колегами-«кошатниками». Різкі зміни в звичках і поведінці.

Ви добре знаєте свого пухнастого друга, були свідком його “кращих” днів. Обов’язково насторожитеся, якщо ваш бешкетник і непосида раптом став тихим, неконтактним, він вважає за краще усамітнитися і подрімати. Або так: колись ласкава, спокійна і доброзичлива кішка раптом озлобилася, кусається у відповідь на спроби приголубити її або погладити.

З’явилася різка, наполеглива вокалізація. Не залишайте без уваги будь-які значущі зміни в поведінці вихованця. Запишіться на прийом до ветеринара хоча б заради «очищення совісті».

Відмова від спілкування і прагнення до усамітнення. Вище ми вже трохи зупинилися на проблемі. Кішки, які відчувають фізичний біль, часто відмовляють господарям в спілкуванні, не дають доторкнутися в собі, забиваються в яке-небудь затишне місце.

Кішка вважає за краще спати в одній характерній позиції. Зазвичай муркотіння не стримують себе будь-якими «спальними ” рамками-і підпалять лапки під себе, і згорнуться калачиком, або зовсім розкинуть лапи в різні боки. Зверніть увагу на» природність ” пози, яку вибирає для сну ваш улюбленець.

Якщо, наприклад, він спить на одному і тому ж бочку, строго в одній позиції, зверніться до ветеринара. Вашої кішки не видно і не чути. Цю модель поведінки домашні кішки успадкували з дикої природи.

Хвора тварина не в змозі дати повноцінну відсіч ворогові-значить, воно ховається якомога краще і глибше. Тварина все частіше доводиться шукати, значить, пора перевірити стан його здоров’я. Надмірний грумінг («овергруминг»).

Або, говорячи по-російськи, нав’язливе вилизування тваринам будь-якої конкретної, турбують області тіла. Слід підкреслити, що кішки вилизують себе до появи лисин в силу цілого ряду причин. Але, якщо вилизування «піддається» будь-якої конкретної ділянки тіла, треба міцно задуматися, відвідати свого ветеринара.

Можливо, справа в інфекції сечовивідних шляхів, хвороби нирок, ідіопатичному циститі і т. д. Пам’ятайте: остаточний діагноз ставить тільки ветеринар.

Кішка перестала доглядати за собою. Потьмяніла шерсть, свалялася, тварина набула запущений і недоглянутий вигляд. Така поведінка в основному характерно для тварин у віці: запущений артрит не дозволяє повноцінно доглядати за собою.

На якомусь етапі кішка і зовсім залишає свої гігієнічні процедури. Порада: терміново до лікаря Айболита. Ненормальна, нехарактерна поза.

Наприклад, тварина підібрала під себе лапки, збилася і дивиться в підлогу. Коли кішка проводить в незвичайній для себе позі кілька годин поспіль, господар отримує недвозначний сигнал тривоги. Незвичайний, майже людський погляд.

Погляд прямо в очі, погляд тривожний, пронизливий і одночасно благаючий про допомогу. Тварини, треба визнати чесно, вміють подати потрібний сигнал очима. Причому погляд без праці розшифрує і зрозуміє навіть людина, зовсім далекий від світу тварин.

Дуже часто кішки прощаються з господарями саме таким, повним невибивної смутку і печалі, поглядом. Кішка відмовляється від використання лотка. Іноді повністю, іноді частково.

Трапляється, що літній вихованець «не доносить» вміст сечового міхура або кишечника до свого лотка або «помиляється». Порада: як тільки «помилки» стануть очевидними і частими (особливо у випадку з віковими тваринами), якомога швидше звертайтеся за консультацією до лікуючого ветеринара. Використаний матеріал: 9 Ways to Tell if Your Cat Is in Pain.

Джерело: catster. com. Фото: pixabay.
сомзабавні та пізнавальні історії про ваших вихованців-підписуйтесь на наш канал!Де у собак пупок? Як подружити кішку і собаку? Від чого сміється їжак? Вся енциклопедія про тварин на нашому сайті.

Related posts

Leave a Comment