Щасливе весілля

Весілля співала і гуляла

Коли я був дитиною, весілля гуляли нерідко. У місті так все суботи і неділі можна було бачити нареченого і наречену біля головного фотосалону (біля вокзалу). Неподалік від нашого міста розкинулися 6 сіл, і була справа, по кілька церемоній гуляли.

Як годиться шумно, з наметами, 24 години безперервно. Для нас, місцевих хлопчаків, це було так би мовити гарна розвага-завжди там можна було напитися, наїстися, а часом і вчинити бійку. Наречений з нареченою, їх родичі і просто односельці були в ті часи людьми тямущими і не скупими.

Кому треба, щоб міські хулігани псували такий значущий Захід? Нам виносили їжу і спиртне. Ми тікали кудись на природу і там “відривалися”, поминаючи добрими словами нареченого і наречену. Ставши постарше, вже в компанії з хлопцями постарше і їх нареченими, відвідував сільські весілля.

Це вважалося вже іншим походом-ми приходили в якості хлопців з міста, з якими ніхто не хотів лаятися. Особливо мені до душі були заходи в селі, куди ми ходили купатися і в товаришах у нас ходив сам цар села і так би мовити його «свита». Величали його Мамонт, а близького друга Фрукт.

Вони класно грали на гітарі, особливо непогано у нього виходило наслідувати “машині часу”. У цей вечір ми з’явилися в селі не рано-весілля танцювала і співала на всі сто. Біля двору, де відзначався захід, вже стояли Мамонт і його компанія (всі були невеселими).

З’ясувалося, що причиною туги було в жадібності рідних молодят, вони не хотіли запрошувати чужих за стіл, а також виносити спиртне і закуски якимсь пройдисвітам. Тоді Вова і Мамонт стартанули через двори в обхід, безпосередньо до шеренги столів. Гості вже були на той час п’яними, деякі не витримали темпу, вже чинно і благородно спочивали під яблунями.

Нас же прийняли ще за не випили друзів і почали старанно виправляти ситуацію. До столика з винуватцями торжества було далеко, а тому староста і рідні нас помітили не відразу. Наше віроломство було викрито, коли ми всі були неабияк п’яні, а молодші вже з лишком натаскали в город їжі і спиртного.

Мамонт на прощання поліз цілуватися з якимось чоловіком, але староста його обсмикнув грубим жестом. Повна версія розповіді https://blogpoeta. ru/rasskazy/95-svadba-pela-i-guljala.
html

Related posts

Leave a Comment