Щасливе весілля

Новорічне весілля-рівно 60 років тому!

Ви помітили, як часто кінематографісти люблять розповідати історії про кохання у веселій обстановці Нового року? І це не дивно. У Новий рік люди чекають не просто свята, а чудес, обіцянки щастя і радості. Тому Історії кохання під Новий рік-це найточніша відповідь на всі очікування.

Правда, є люди, які запевняють, ніби все це казки, в яких немає і тіні реальності, але, повірте, вони неправі. Історію, яку я збираюся розповісти, цілком реальна і трапилася з моїми майбутніми батьками рівно 60 років тому. 31 грудня 1960 року був не самим звичайним днем.

По-перше, вся країна готувалася зустрічати Новий Рік. Люди розсилали і отримували святкові листівки на наступний — 1961 рік. Всі чекали великих звершень в новому році, але навіть не здогадувалися, наскільки грандіозним буде головне звершення наступного року.

А ось мої майбутні батьки готувалися до весілля. Так, 31 грудня 1960 року вони вирушили в ЗАГС, щоб зареєструвати свій шлюб. А що-хороший день для весілля, як символ початку нового життя.

Як і належить, в РАГСі була виголошена промова на честь молодят і їм зробили настанову на майбутнє сімейне життя. Правда, дещо моїй майбутній мамі здалося дивним-чомусь після укладення шлюбу їй не дали розписатися. “Але, може, так і треба? – міркувала вона.

– І все ж, чому така нерівність щодо наречених?!”Потім молоде подружжя відправилося додому, щоб підготуватися до свята і зустрічі гостей…

І ось тут…

Був уже вечір, коли в наш старий будинок прибігли схвильовані працівники Рагсу з панічним повідомленням, що вони забули дооформити всі Шлюбні документи! Не можна сказати, що за урочистими промовами і настановами вони зовсім забули зареєструвати шлюб, але вони зупинилися десь на середині. Можете уявити їх сум’яття, коли в кінці робочого дня вони це виявили! Необхідно було терміново виправляти ситуацію і бігти до молодят оформляти шлюбний союз. Але куди – в будинок нареченого або нареченої? Вирішено було відвідати обидві адреси, але все ж у святковий день працівникам Рагсу пощастило — молодят вони знайшли з першої ж спроби.

Таким чином, закінчення реєстрації шлюбу моїх майбутніх батьків було скоєно не в РАГСі, а у них вдома. І цю історію я пам’ятаю з дитинства-ну хто ще міг розповісти, що їх забули зареєструвати?!Запитайте, як таке могло статися?Не знаю, но..

. 31 Грудня, передсвятковий день..

. Хіба Мало що може трапитися напередодні Нового року! Правда, на цьому несподіванки не закінчилися. Ви ж розумієте, чудеса не будуть чудесами, якщо герої не зіткнутися з різними труднощами і перешкодами.

Перша перешкода було благополучно подолано, але виникло друге…

Ви пам’ятаєте, що таке 1960 рік?Всі скажуть-запальна музика, яскраві вбрання, розкута молодь! Все правильно, але взагалі-то в 1960-му році пройшло всього 15 років після завершення війни. А з неї повернулися додому не всі. І ось деякі представники старшого покоління родичів молодих відповідно до стародавніх традицій, як вони їх розуміли, запропонували почати весілля зі.

.. вдовиних пісень! Ви скажете: “це на весіллі-то? В Новий рік?! Хіба є такі традиції?!!”Яких тільки немає! І далеко не всі традиції добрі.

.. Але молодь 1960-го року сміливо ламала сумні звичаї.

Початок сімейного життя має бути радісним, і Новий рік і нове десятиліття — теж. Так що молодь, як з боку нареченої, так і з боку нареченого, підтримувати похмурі традиції відмовилася. І вони весело співали найкрасивіші і радісні пісні, танцювали, веселилися і дуріли до ранку — 1 січня вже 1961 року! Потім всім було, що згадати.

І розповіді про це весілля я чула з раннього дитинства. А на фотографії-молодята – мої майбутні батьки, чиє сімейне життя почалося настільки незвично під Новий Рік. © Юлія Р.

БеловаПутеводитель по каналу. Частина 1путеводітель по каналу. Частина 2я на Автор.
Тудей

Related posts

Leave a Comment