Саморозвиток та успіх

Як всього за п’ять хвилин позбутися страху перед справами?

Одного разу, я помітила в собі таку рису: більшість справ, які мені не хотілося робити, я відкладала на потім. І коли таких “потім” збиралася ціла купа, я починала міркувати. – Як же так: з лінню я не дружу, тоді чому справи не робляться? Вони топчуться на місці і витісняються чимось більш легким і приємним.

А я при цьому себе ще й виправдовую:»ось зараз відпочину, а завтра зі свіжими силами, може бути, зроблю…

” у психології є таке поняття як прокрастинація, так називають схильність до зволікання. У перекладі з латинської це слово означає»На завтра”. Прокрастинація властива перфекціоністам, людям з низькою мотивацією, і тим, у яких труднощі з плануванням і прийняттям рішень.

Я-перфекціоністка. Мені треба, щоб все було на вищому рівні. Здавалося б, хороше прагнення все зробити «на відмінно».

Але воно грає зі мною злий жарт! Я часто не беруся за ті справи, які, як я думаю, буду робити довго. А раптом не вистачить часу, щоб їх завершити і домогтися гарного результату? І приходить рішення відкласти все до кращих часів. Ось так мій перфекціонізм і подружився з прокрастинацією.

І тепер мій девіз: “я зроблю це чудово, але завтра!»У будь-якій справі початок-це найважче. Складно зробити перший крок. Але є прекрасний спосіб позбутися страху почати щось робити і все-таки впоратися з прокрастинацією.

Так от, щоб початок не лякало, треба сказати собі, що ти будеш займатися цією справою всього п’ять хвилин. Ось скільки встигнеш зробити за ці п’ять хвилин, стільки й достатньо. Але працювати сумлінно, не відволікаючись.

Потім можеш все кидати і гуляти сміливо!Для мене це справжня паличка-виручалочка. Мені зовсім не страшно братися за справи, на які треба затратити не дві години або цілий день, а всього п’ять хвилин. Що таке п’ять хвилин? Це ж така малість.

Що ж ще заважає почати щось робити? Відсутність якогось плану виконання. Завдання по початку завжди здається великою, складною і незрозумілою. Всього лише за п’ять хвилин зосередженого виконання будь-якої справи, план починає дозрівати.

А далі втягуєшся в процес, приходить натхнення…

Дивишся, тебе вже так затягнуло, що і півдня непомітно пролетіло, і справа просунулася, і вже хочеться його завершити і помилуватися плодом своєї праці. Правило п’яти хвилин можна застосовувати в будь-якій області. Хочеш мати підтягнуту фігуру? Почни робити вправи по п’ять хвилин в день.

Ніяк не наважишся розібрати на поличці в шафі? П’ять хвилин на все. Ні хвилиною більше. Вперед! Треба встигнути!Або ніяк книгу не візьмешся прочитати? У ній занадто багато сторінок? І не треба її читати відразу.

Приділи їй всього п’ять хвилин! І, цілком можливо, тебе вже буде неможливо відірвати від читання…

ось такі вони, чарівні п’ять хвилин. Я вже давно користуюся цим правилом. І мої п’ять хвилин стали моїми незамінними помічниками в будь-якій, навіть найскладнішій справі.
А як ви мотивуєте себе на початок будь-яких справ?Підпишіться на мій канал, і ми не втратимо один одного. 💖 # продуктивність #спосіб життя #саморозвиток #психологія

Related posts

Leave a Comment