Психологія та настрій

Як перестати виправдовуватися. Чотири вагомі причини

Вітаю Вас на каналі, друзі!Чому ми виправдовуємося?Адже всі пам’ятають, що” Королі не виправдовуються “і що”якщо ти правий, то чому виправдовуєшся”. Знаємо, знаємо, але по сто разів на день сова і знову вступаємо в діалог, в якому шукаємо виправдання своїм вчинкам. “Я запізнився, тому-що будильник не спрацював, а ще пробки.

.. “Знайоме? Ну це куди не йшло.

Більш безглуздо виглядає наприклад:” у мене постійно не прибрано вдома, тому що мене так виховали” або”у мене така Конституція ось я і товстію” і адже самі відчуваємо, коли пояснюємо ситуацію, а коли саме плетемо виправдання?Психологи кажуть, це через низьку самооцінку, страхів і комплексів. Можливо. Тому що не ж, якщо, наприклад, від твого запізнення ще хтось можливо зазнає деякі незручності (вас чекають клієнти, або, затримується нарада).

То ваша повнота або чистота взагалі не повинна кого-небудь турбувати. Це моя зона комфорту і відповідальності тільки за себе!І якщо я скажу: “я знайомий з усіма доводами (ну не дурень же), проте живу саме ось так (товстим, в грязі, без освіти та інше)”, то буду виглядати набагато привабливіше. Ну а перед начальником можна просто вибачитися, без подробиць і перекидання провини з себе на будильник ( ну смішно ж).

Ні, ні це ні в якому разі не моралі на адресу читачів. Це я все про себе, кохану. Однак, на шляху, так би мовити, самовдосконалення, знаєте, що з’ясувала?Легше перестати виправдовуватися, коли засвоїш деякі істини: 1.

Ваші виправдання ніхто не збирається сприймати. Опонент в більшості випадків вже склав певну картинку в своїй голові і міняти її не збирається. “Він підвів мене (редиска) перед клієнтом, своїм запізненням, і неправий саме він, не я” бачите? Якщо прийняти ваші доводи, то доведеться опонентові стати винним самому, або зовсім залишитися без “стрілочника”.

Кому ж це сподобається (людці такі людці)?2. Виправдовуватися-одно визнати себе винним. Це вже не вигідно виправдовується (чи то пак мені).

Просте-вибач, винен-виглядає набагато мужніше тисячі доводів. 3. Любителям виправдовуватися варто взагалі проаналізувати своє життя: а чи не занадто багато уваги я приділяю чужій думці?Життя моє, тіло моє, вчинки мої, рішення мої і гроші теж мої.

Не ваша турбота. Точка. 4.

Слідуючи п. 2 – виправдовуючись-я роблю себе винним, і це на руку протилежній стороні. Адже винна людина готова “спокутувати”, а значить виконати багато вимог і побажання.

Як то-попрацювати понаднормово (начальник), купити дорогий подарунок (чоловік або Дружина), піти у вихідні в гості, коли не хочеться (це у відповідь на відмову піти з подружкою по магазинах сьогодні). Ось така не втішна математика. Мені допомагають перераховані вище пункти вчасно зупинитися в своїх виправданнях.

Правда, якщо згадаю в потрібний момент ці пункти. А якщо ні, то як завжди-понесло..

.. Думки великих по темі тут.
А ви вмієте стримуватися, коли тягне виправдовуватися?

Related posts

Leave a Comment