Розробки та інновації

Хто приймає рішення насправді: свідомість або мозок?

Нам здається, що ми все вирішуємо самі. Зважуємо всі “ЗА «і» проти” і знаходимо найкращу відповідь. Але нерідко закрадається відчуття, що» щось не так«, » можна було діяти інакше«, »були варіанти повигідніше”.

Найгірше, коли наше свідоме рішення виявляється невірним, і ми розуміємо, що потрібно було зробити так, як підказувало те саме відчуття. А ми його проігнорували!Так як же знаходити вірні рішення? Діяти інтуїтивно? Довго зважувати і обмірковувати? Або просто почекати, коли рішення прийде саме?22 грудня 2008 року голландські вчені Ап Декстахаус і Лоран Нордгрін опублікували статтю в журналі Journal of Consumer Research під назвою «диявол криється в обмірковуванні». Вони поставили серію експериментів, в яких від людей вимагалося приймати ефективні рішення в ситуації, коли вибір залежить від багатьох критеріїв.

Студентам, які беруть участь в експерименті, пропонувалося вибрати найкращу квартиру з чотирьох варіантів. Одна з них була об’єктивно краще за інших трьох. Студентів розділили на три групи.

Першій групі запропонували зробити вибір моментально, без обдумування. Другій групі дали на це 3 хвилини. А третю групу на ті ж 3 хвилини зайняли математичними обчисленнями.

Як ви думаєте, хто впорався із завданням краще за всіх?Дивно, але правильний вибір зробили студенти з третьої групи, свідомість яких була зайнята завданнями. А група, у якої було 3 вільні хвилини на роздумування, програла!Дослідники зробили три висновки зі своїх експериментів: 🔴 в ситуаціях, де багато елементів, рішення мозку в цілому краще рішень, прийнятих свідомо. 🔴 Правильність свідомих рішень в складних ситуаціях-ілюзія, тому що свідомість не може обробити більше 3 елементів.

🔴 Свідомо краще вирішувати прості і рутинні питання, вирішувати ж складні, комплексні питання ефективніше мозком. Тепер сон Менделєєва або історії про “осяяння«, » інтуїції«, » підсвідомих рішеннях” не здаються такими фантастичними. Просто мозок – не дурень!Дивіться лекцію Діни маминої, випускниці Академії смислу: https://youtu.

be/Vx4MmOy87KwРасскажите у коментарях, які Ваші найвдаліші рішення прийшли до вас в обхід свідомого обдумування?І приєднуйтесь до нашого Інстаграму, щоб краще зрозуміти, як працює мозок: https://www. instagram. com/sense.
academy/

Related posts

Leave a Comment